חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- נסיעה לחוויה רומית קדומה בעין יעל ירושלים

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


איך להתכונן למבחני מחוננים

המומחים מבית הפרופסור הלא מפוזר מסבירים את כל מה שצריכים לדעת על הכנה נכונה למבחני מחוננים ולמה לא צריכים להילחץ מהם יותר מידי.

חלק מהאנשים אולי יודעים איך להתכונן למבחני מחוננים כבר; אחרים מרגישים שהם לא מוכנים כראוי. ההכנה יכולה להיות אתגר, אבל עם המדריך הזה וקצת עידוד מאחרים, אתה יכול להצליח.

אנשים רבים חושבים שילדים מחוננים הם הילדים הכי חכמים בכיתות, אבל הם טועים. רבים לא חושבים שהם צריכים לעבוד קשה יותר בלימודים, כי מנת משכל איננה מבחן ספציפי וממילא קשה יותר ממבחנים סטנדרטיים מסובכים אחרים. יש להם גם את הרעיון שילדים מיומנים הם אלה שניגשים למבחנים ושהמיומנויות הללו משתלבות היטב בכיתה. עם זאת, אין תרגול עבור תחומים אלה עם ציונים כאלה [מתמטיקה מנטלית, זיכרון] ולכן מיומנויות אלו אינן גורמות לילדים להיראות חכמים יותר מאשר אילו היו לומדים פערים או נושאים אחרים בגלל דאגות לגבי ביצוע טעויות בבחירת תשובות או אפילו ביצועים במבחן. מאשר לחשוב על נושאים בצורה יצירתית [חשוב יותר בגדול]. אחת משיטות העזרה העצמית הפופולריות ביותר להכנת תלמידים לקטגוריה זו היא שימוש בתוכניות חינוך מסוג כיף המכינות אותם ויזואלית

כדי שתלמידים ייחשבו לתוכניות מחוננים, הם זקוקים לעזרה. החדשות הטובות הן שעזרה יכולה להגיע הרבה יותר מוקדם ממה שאתה מצפה. חשוב לשים לב לבעיות שילדך עלול להיתקל בהן כדי שתוכל להתחיל בתהליך ההתערבות לפני שהוא נכנס לשלב שבו הם לא יכולים לקבל עוד עזרה מתקנת. הנה כמה דברים שכדאי לעשות:

1 התבונן בתלמיד שלך מקרוב; סמן זמנים ותאריכים שבהם הדברים נראים כאילו הם יותר מדי

2 שוחח עם מבוגרים משמעותיים או עמיתים ושאל אותם אם הם יודעים על בעיות כלשהן

3 תזמן הערכות שנתיות עם איש מקצוע כדי לראות את ילדך על בסיס שנתי

בעידן זה דרושה תפיסה מהירה, ניתוח מדויק ואסטרטגיות חשיבה ולמידה מסדר גבוה שאותם נדרשים ילדים להפעיל בהקשרים מגוונים וביניהם מבחן מחוננים. ישנם כיום קורסים שעוזרים לשפר את תהליכי החשיבה ביחד עם תרגול של אסטרטגיות למידה בעזרתן ניתן להגיע להישג מרבי במבחני איתור מחוננים.

מטרת ההכנה למבחני איתור מחוננים אינה להפוך ילד לא מחונן למחונן, אלא לצייד את הילדים ביכולות שיעזרו להם להביא את מלוא יכולותיהם לידי ביטוי במבחן.


  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved