חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- נסיעה לחוויה רומית קדומה בעין יעל ירושלים

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


קורס הדרכת הורים ולימוד כלים להנחיית קבוצות וליווי אישי

קורס הדרכת הורים פותח הזדמנויות ליצירת קריירה חדשה ומשמעותית. העבודה עם ההורים, הכניסה למשפחות והפיכת חיי היום יום למאושרים יותר, מאפשרת לבוגרי הקורס לעבוד בתחום בעל ערך. נפגשנו עם 'עידן ההורות' כדי לשמוע מה מחכה למשתתפים בקורס.

'מקצוע ההדרכה והייעוץ הוא מאתגר ומהנה' אומרים בעידן ההורות. בהדרכת ההורים יש סיפוק רב וזאת כיוון שהתוצאות נראות בשטח והשינוי משפיע באופן משמעותי על התא המשפחתי. קורס הדרכת הורים מעניק למשתתפים כלים להנחיית קבוצות ולליווי אישי. המשתתפים לומדים מגוון רחב של נושאים ובהם סמכות הורית, הכלה ואמפתיה, הצבת גבולות ועוד רבים בהם יתקלו במהלך העבודה.

כשכל המידע באינטרנט – מי צריך ליווי אישי?

אחת התהיות שעולות אצלנו נוגע לנחיצות מנחי הורים. היום לכל שאלה אפשר למצוא תשובה ברשת, החל ממאמרים, סרטונים ותשובות שמתקבלות בקבוצות ברשתות החברתיות. כשיש לנו בעיה, אנחנו יכולים לפנות לחוכמת ההמונים ולקבל הכוונה כזו או אחרת. 'אין כל ספק כי אנחנו חיים בעולם שופע במידע וזו בדיוק הסיבה לכך שיותר הורים מחפשים אחר הנחיה צמודה' מסבירים בעידן ההורות.

'הרשת יכולה אומנם להיות מקור מידע, אך כשישנה בעיה אמיתית וכוונה לשנות את ההתנהלות בבית, ההורים פונים לאנשי מקצוע ולא מסתמכים רק על הצעות שנזרקות לעברם. יותר מכך, דווקא האינטרנט מעלה את המודעות לכך שיש מה לעשות כאשר יש קונפליקטים, בעיות סמכות ובעיות אחרות והורים רוצים להעניק לילדיהם את הטוב ביותר ומוכנים הרבה יותר מאי פעם ללמוד ולליווי, פרטי או קבוצתי'.

הכלים אותם מקבלים המשתתפים בקורסים

קורס הדרכת הורים מיועד לבעלי רקע מקצועי ואקדמאי מתאים. מורים, יועצים חינוכיים, אקדמאיים מתחומי החינוך, מדעי ההתנהגות ומדעי החברה, אשר מחפשים שינוי כיוון, יכולים לעבור ראיון קבלה ללימודים ולבדוק את התאמתם. המשתתפים בקורס יצברו ידע רב על עבודה עם משפחות לילדים בגילאים שונים, עבודה עם משפחות אשר מתמודדות עם אתגרים מיוחדים והם מקבלים כלים מעשיים לעבודה.

המטרה של הקורס היא לאפשר לבוגרים להשתלב בתחום, ללוות משפחות בקבוצות או בליווי פרטני ולהשפיע על חיי המשפחה. הורים אשר עוברים את תהליכי הליווי על ידי אנשים מומחים, לומדים כיצד נכון להציב גבולות לילדים, כיצד להתמודד עם סיטואציות מורכבות בחיים וכל זאת תוך בניית הסמכות ההורית ובלי לפגוע בביטחון של הילד או הילדים. בוגרי הקורס יוצאים עם ארגז כלים שבסופו של דבר משפיע על משפחות רבות.

הסבה מקצועית משמעותית

כמעט כל אחד ואחת מאיתנו מעלים לפחות פעם אחת בחיים את המחשבה לעשות הסבה מקצועית. הסיבות יכולות להיות שחיקה, שעות עבודה רבות, חוסר שביעות רצון מהעבודה הנוכחית או פשוט רצון 'לעשות יותר'. הסבה מקצועית היא מזמן חלק מהלקסיקון שלנו והיא לא חייבת להיות קיצונית ובין מקצועות שונים לחלוטין זה מזה. היא כן צריכה להציע לנו קריירה משמעותית, עם ערך ולהתאים למה שחיים שאנחנו חולמים ליצור.

במקרה של הדרכת הורים, ההסבה אינה קיצונית. היא מתאימה לאנשים בעלי רקע בתחום כיוון שבסופו של דבר בעלי המקצוע חייבים להכיר את עולמו של הילד. המשתתפים בקורס נהנים מידע תיאורטי מקיף ולצד זאת מהתנסות מעשית בה הם מלווים בעצמם משפחה וזאת בהדרכה צמודה של מנחה מנוסה. בסיום הבוגרים יכולים לצאת לדרך עם ביטחון עצמי וכלים שמשנים את עולמם של המשפחות איתן הם באים במגע.

לבחור את מוסד הלימודים המתאים

'המטרה של קורס הדרכת הורים הוא להוציא את המנחים המתאימים, שיסייעו למשפחות הרבות שזקוקות להכוונה ומחפשות עזרה' מסבירים בעידן ההורות. 'המטרה אינה להוציא כמה שיותר מנחים לשוק אלא לדאוג שאלו שיעסקו בתחום יהיו בעלי ידע רב ויכולות גבוהות'.

בחירת מוסד הלימודים משמעותית לתהליך הלימוד עצמו וגם לעבודה בפועל. חשוב לבדוק מראש את צוות המנחים, לוודא כי תנאי הקבלה מיועדים לבעלי רקע בתחום ולברר כיצד מתבצעים הלימודים. כיאה לתקופה, או שרוצים בכך יוכלו גם ליהנות מלימודים דיגיטליים, מה שפותח אפשרויות למשתתפים מכל הארץ.


  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved