חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- נסיעה לחוויה רומית קדומה בעין יעל ירושלים

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


מהם היתרונות בהרכבת פאזל?

פאזל הוא משחק אהוב במיוחד עם הרבה חשיבה ויצירתיות. הרכבת פאזל יכול להתאים לכל הגילאים. ילדים נערים ומבוגרים. הרכבת פאזל מסייעת לפיתוח מיומנויות. ניתן להשיג היום פאזלים עם כמות חלקים קטנה של 4 חלקים פשוטים לגיל הרך 50 חלקים לילדים קטנים 1000 חלקים לבוגרים יותר ומשם השמיים הם הגבול.

פאזל כמפתח מיומנויות:

סבלנות- הרכבת פאזל דורשת המון סבלנות. בייחוד כאשר מדבר בפאזל קשה עם חלקים רבים וקטנים. הרכבת פאזל מלמדת מגיל צעיר ששוה להמתין ולעבוד כדי להגיע לתוצאה מושלמת.

ריכוז- הפאזל מלמד מגיל קטן ריכוז מחשבתי, כדי להתאים את החלקים נדרש מיקוד מחשבתי וריכוז מלא. העידן בו אנחנו מלאים במסרים מהירים והסחות דעת. הריכוז של מרביתנו מסתכם בכמה שניות ואז מחפשים את הדבר הבא. פיתוח יכולת הריכוז אצל ילדים תגדיל אצלם בעתיד את משך הזמן בו הם יהיו מסוגלים לבצע פעול האחת מדובר ביתרון משמעותי שיגרום לו סיפוק ופרודוקטיביות.

זיכרון- הרכבת פאזל משפרת את הזיכרון, בעיקר את הזיכרון לטווח הקצר. המשחק דורש לזכור צורות צבעים ולהתאימם. בייחוד כאשר מרכיבים את הפאזל פעם אחר פעם. הילד יתאמץ לזכור היכן מונח כל חלק לפי מה שבצע בעבר. בכל פעם הוא ירכיב אותו מהר יותר כי הפעילות נחרטה בזכרונו.

כישורים חברתיים- כאשר ילד מרכיב פאזל עם חברים או בני משפחה הוא מפתח את הכישורים החברתיים שלו, זה מלמד אותו לחלוק, לשתף, לקבל החלטות משותפות, להבין דרך פעולה שונה ולהגיע לתוצאה משותפת. מעבר לכך מדובר בבילוי חברתי מהנה במיוחד.

תפיסה מרחבית- היכולת להרכיב פאזל מאפשרת לילד ללמוד ולעבד מידע לגבי מיקום עצמים במרחב. היכולת להסתכל על על חלקי הפאזל ולמקם אותם בהתאמנה באזור הנכון מפתחת את תפיסת המרחב בצורה משמעותית ותזכה אותם ביתרון רב.

מה חשוב לדעת כדי להנות מיתרונות אלו.

חשוב להתאים את הפאזל לגיל הילד ולרמתו. פאזל קל מיד ישעמם אותו פאזל קשה מידי יגרום לו להתיאש ולאבד סבלנות. חשוב לייצר תחושת מסוגלות לעודד אותו כשהוא מצליח וגם כשהוא נכשל לתת טיפים כמו מאיזה חלקים יהיה קל לו להתחיל ועוד. כך שהוא ירגיש שהוא מצליח בעצמו. לאחר מספר פעמים יהיה לו קל להרכיב את הפאזל והוא יחפש את האתגר הבא. זה הזמן להעלות את הרמה, להביא לו פאזל עם חלקים קטנים יותר או מספר גדול יותר של חלקים.

פאזלים לכל הרמות, החל מהגיל הרך ניתן למצוא בעיר גנים- ציוד לגני ילדים. לרכישה לחצו כאן.

  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved