חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


מסך גיימינג – כל הדרכים לבחור את הטוב ביותר

הפירוש המילולי של גיימינג הוא אמנם משחק [במשקל סביל] אבל יש אנשים שלקחו את העניין ברצינות, יש היום קהילות שלמות של גיימרים מקצועיים מתוכם גם בלוגרים מקצועיים סביב נושא מרכזי אחד – איך לשפר את איכות הגיימינג, את מהירות התגובה, את בהירות התצוגה, את גודל ורזולוציית המסך, שכל אחד מהם משפיע ומושפע מהתכונות האחרות.

מאת צוות אתר www.finder.co.il

גם אם תקראו את המאמר לאחר שיוסרו הגבלות הקורונה תודו - הדבר הטוב ביותר לעשות בבית בסגרים ובידודים לסירוגין זה גיימינג. ואנחנו ממש לא מתכוונים לזלזל... ההיפך, ליקטנו עבור הגיימרים המתחילים [גם המתקדמים] מידע מועיל אודות המסכים המוצלחים ביותר לגיימינג מושלם. וכמובן שרצוי שתרכשו לכם גם כסא גיימינג מומלץ...

על המחיר ועל הגודל

השאלה הראשונה היא... ניחשתם נכון, מה המחיר שאתם מעוניינים לשלם. החלטת המחיר טרם הקנייה תמקד ותקדם אתכם לעבר המסך הרצוי מתוך המבחר העצום שקיים בתחום בכל טווחי המחירים. השלב השני הוא להחליט על גודל רצוי, ככל שהמסך יותר גדול איכות המשחק תהייה טובה יותר, לא רק בגלל גודל התצוגה אלא גם בגלל שהוא תופס את מרחב הראייה ומונע מסיחים מטווח הראייה, זה גם מסביר את העדיפות שקיימת בעולם הגיימינג למסך קעור זה תופס עוד יותר ואף מקיף את כל שדה הראייה של הגיימר.

אך כל הנאמר הוא נכון רק במידה ואתם יושבים רחוק מספיק מהמסך, ישיבה קרובה מדי תגרום לתצוגה לא חדה ומטושטשת מעט בעיקר במסכים גדולים. ולא דיברנו על בעיות הבריאות הכרוכות בכך - לא זו מטרת המאמר...

מה העניין עם הפאנלים?

בין מסכי הגיימינג המומלצים ביותר קיימים מסכים בגדלים של עד 65 אינצ' המתאימים לחללים גדולים במיוחד, ויש את הקטנים יותר של 32 אינצ' ומעלה שמתאימים לישיבה במרחק של 1.5-2 מטר מהמסך. בתווך ישנם גדלים שונים, 40 ו-43 אינצ' ועוד. מה זה פאנלים ומה להעדיף? הפאנל של המסך הוא הקובע את זווית התצוגה. יש בכך 4 דרגות עיקריות: מתחיל ב-TN בעל זווית תצוגה פחות טובה, אחריהם במחיר הוא הפאנל מסוג VA הוא יקר יותר מה-TN וזווית התצוגה היא בהתאם - גם כן טובה יותר.

אחריו במעלה המחיר מופיע ה-MVA והיקר ביותר הוא מסך ה-IPS. במקרה שלנו המחיר הגבוה לא משפיע לטובה, כי למרות שהתצוגה טובה יותר החיסרון עולה על התועלת, החיסרון הוא זמן תגובה איטי ביחס ישיר למחיר - ככל שהוא יותר גבוה זמן התגובה יותר איטי, ולכן אין שום מניעה ללכת על מסך ה-TN או אחד ממסכי הביניים.

רזולוציה גבוהה עדיפה

ברשותכם נעבור לדבר על הרזולוציה של המסך, הרזולוציה מגדירה את מספר הנקודות ליחידת מידה, נושא הרזולוציה הוא אולי החשוב ביותר כשמדברים על גיימינג, החדות והבהירות שבה תראו את האלמנטים על גבי המסך יקבעו את מהירות התגובה, הטופ הוא רזולוציה של 4K וזה מה שאתם צריכים עבור גיים מקצועי ואיכותי. אם אתם לא רוצים לשלם את המחיר היקר שרזולוציית 4K דורשת תוכלו להתפשר גם על רזולוציה של 1080p שהיא גם טובה מספיק לגיימינג.

מושג נוסף שמומלץ לכם להכיר במסכי הגיימינג הוא ההבדל בין מסך HDR ל-SDR. ה-HDR הוא יותר חדיש ואיכותי, מספק תמונה יותר בהירה וחדה, אבל שוב, הוא מעמת אתכם עם שאלת המחיר, השאלה היא כמה תרצו להשקיע באיכות הגיימינג שלכם, אך בנוסף יש לבדוק אם מערכת ההפעלה שלכם תומכת במסך HDR. קצב הריענון של המסך גם הוא חשוב מאוד, הקצב המקסימאלי שקיים בשוק הוא 280 הרץ ומשם יש רק איפה לרדת... אבל לפני שתשקיעו בדקו אם כרטיס המסך תומך בקצב שרצוי לכם.


  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved