חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


תוכנית חדשנית לבתי הספר - מודל עבודה עם הורים

מודל הורים במרכז שפותח על ידי שותפות חיפה בוסטון, נבחר על ידי ממשלת ישראל כמודל עבודה עם הורים, שיופץ בערים נוספות. בשלב ראשון יופץ במחוז הצפון, בקרב 7 ישובים באמצעות משרד החינוך - על יד'י השרות הפסיכולוגי.

שותפות חיפה- בוסטון יכולה להיות גאה. מודל 'הורים במרכז', שהגתה השותפות והוטמע לפני כשלוש שנים, בשכונת קרית אליעזר- בת גלים בחיפה, אושר על ידי ממשלת ישראל כמודל להפצה ותוכנית לפיתוח ע'י גוינט – אשלים. משרד החינוך, יהיה המשרד הממשלתי המרכזי שיהיה אחראי להפצת המודל והכשרת אנשי המקצוע העירוניים במחוז צפון. בסוף השבוע, הושקה תוכנית הכשרת של נציגי השירות הפסיכולוגי בערים שנבחרו ליישם את המודל.

פתיחת תוכנית ההכשרות התלת שנתית היתה במעמד אביטל טהר-לב – סגנית מנהלת אגף פסיכולוגיה – שפ'י [שירות פסיכולוגי יעודי] משרד החינוך, תמר שחר – רכזת ארצית תחום הורים ומשפחה – שפ'י משרד החינוך, נועה בן דוד ראש היחידה לגיל הרך בגוינט - אשלים, ורד ישראלי נציגת פדרציית בוסטון ומנהלת שותפות חיפה-בוסטון.

תוכניות ההכשרה הארצית, מתאפשרת תודות לתרומה מיועדת שהוקדשה לטובת הפרוייקט החלוצי.
בשלב הראשון יאמצו את התוכנית הישובים: חדרה, אור עקיבא, צפת, מעלות, ערבה וקסרה סמייה, נציגי השירות הפסיכולוגי של ערים אלה יעברו הכשרה שתאפשר להם להיות חלוצים בתחום העבודה עם הורים.
מערך הפיתוח של גוינט אשלים עסוק בימים אלה לפתח ידע מסודר להורים בדבר התפתחות ההורות במקביל להתפתחות ילדיהם. ידע שאינו זמין כמשנה סדורה במדינת ישראל..

תוכנית הורים במרכז של שותפות חיפה- בוסטון, הינה תוכנית חדשנית והראשונה מסוגה בארץ, המתמקדת בהורים ושמה את ההורים במרכז. מטרת התוכנית לתת להורים לילדים בגיל הרך: הדרכה, ייעוץ, מידע כלים ומיומנויות הוריות , מתוך ההבנה על בסיס מחקרים , שעבודה עם הורים, בשלב מוקדם ככל האפשר תמנע סיכון ילדים ותפחית את מס הנערים/ילדים בסיכון. עד כה ההתייחסות והטיפול בתוכניות השונות הקיימות בארץ התמקדו בילדים ולא בהורים. חדשנות נוספת הינה התייחסות להורים ברצף כבר משלב ההריון- ההכנה להורות!!

לדברי ורד ישראלי מנכ'לית נציגת פדרצית בוסטון : 'כשפתחנו את תוכנית הורים במרכז, החלום הגדול של ה- CJP ושותפות חיפה בוסטון, היה להפוך את העיר חיפה לעיר הטובה ביותר להורים לגדל בה את ילדיהם, אין ספק שתודות להצלחה בחיפה, המודל קיבל הכרה והוא בתהליך הפצה לישובים נוספים. אני מאושרת שהגענו ליום הזה . ממשלת ישראל הכירה את החשיבות הגדולה של התמקדות בהורים, של יצירת שפה בקרב אנשי מקצוע העובדים עם הורים ולכן משקיעה בתוכנית משאבים על מנת להפיץ את המודל שפיתחנו גם למקומות אחרים. זוהי מהפכה אמיתית! לראשונה, בישראל, אשלים- כגוף ידע עוסקת גם בפיתוח סטנדרט של ידע עבור ההורים'.
  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved