חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפרכתבות ומאמרים >> התפתחות הילד >> מחלות חום ומניעתן / עירית פרידמן
מחלות חום ומניעתן / עירית פרידמן
החורף בפתח ואיתו מחלות החום, לכן זוהי הזדמנות טובה לעשות קצת סדר בנושא הזה.
כשהחום עולה ההורים מודאגים ולחוצים ולכן הבנת מנגנון החום והמחלה, יכולה לעזור לכם ההורים להוריד את מפלס הלחץ.
הסיבה העיקרית לעליית החום היא בדרך כלל זיהום ויראלי או חיידקי. הדלקת שנוצרת בגוף תפקידה לתקוף את הגורמים המזהמים. הטמפרטורה הגבוהה גורמת לחיידקים להפסיק להתרבות ולכדוריות הלבנות לתקוף את המזהמים ובכך מסייעת לגוף להלחם במחלה בכוחות עצמו. משום כך יהיה זה משגה 'להוריד' את החום ובכך למנוע מהגוף את המנגנון הטבעי והנכון. כאשר הגוף משתמש במנגנונים הטבעיים כנגד המחלות הוא מעלה את רמת החסינות של הגוף ואת יכולתו להתמודד טוב יותר בעתיד עם מחלות נוספות. פעמים רבות תוכלו לשים לב שלאחר מחלת חום הילד נותן 'קפיצה' התפתחותית. ההתגברות על החום אפשרה לו לגדול ולהתפתח גם במישורים אחרים .

קודם כל מעט עובדות:
*הטמפרטורה הנורמאלית של הגוף נעה סביב 36.6 מעלות צלזיוס. אך צריך לזכור שגם בתחום הזה יש לכל ילד נורמה משלו. יש כאלה שהחום הטבעי שלהם יהיה קרוב ל-37 מעלות ואחרים שהנורמה שלהם קרובה ל-36 מעלות.
*חום גבוה בפני עצמו איננו מחלה. מאחורי כל מחלת חום יש גורם שחשוב להבין אותו. לכן הורדת חום איננה 'מטרה' אלא סימפטום המעיד על החלשות או התגברות המחלה.
*הורדת חום שנעשית על ידי אקמול או כל גורם חיצוני אחר שמוריד את החום לזמן מסוים אך לא מטפל במחלה ואף לא עוזר לה לחלוף. החום יחזור ויעלה ולפעמים אף ביתר שאת.

לכן עצה ראשונה שאני נותנת להורים היא –הרגעו! החום בדרך כלל איננו מחלה מסוכנת. החזיקו מעמד ואל תורידו חום עד 39.9 מעלות. בדרך כלל החום נעצר ברמה הזאת ולא עולה.
אני ממליצה לטפל בחום כשלעצמו רק כאשר הילד במצב אפאטי. יש דרכים טבעיות שעוזרות בהורדת החום ואחת מהן היא האמבטיה.
אבל זכרו, לא להכניס את הילד לאמבטיה קרה אלא לאמבטיה פושרת ונעימה. המים מתקררים לאט לאט ויסיעו לגוף להצטנן קמעה.
בהומאופתיה יש תרופות רבות שעונות על הסימפטום –'חום גבוה'. אני ממליצה להחזיק חלק מהן בערכה הביתית ולהתייעץ עם ההומאופת שמלוה את הילד לגבי השימוש בהן.
ההומאופת שם לב לדרך שכל ילד מגיב לעליית החום. יש ילדים שיהיו עליזים ופעילים בחום של מעל 38 ואחרים שיהיו רדומים בחום נמוך מזה. יש כאלה שירצו להתכסות ואחרים שיזרקו את השמיכה. יהיו ילדים שיזיעו ואחרים שעורם יבש. ההומאופת שמתבונן בילד לוקח בחשבון את כל הגורמים הללו כדי לדייק בהתאמת התרופה.

אסקור כאן בקצרה שתי תרופות שרצוי שיהיו בבית כעזרה ראשונה.
Beladona - בלדונה היא תרופה לילד שחומו עולה בפתאומיות ובמהירות. הילד חם וסמוק. למרות שהוא חם הוא סובל דווקא מקור, הילד צמא ולפעמים יעדיף לימונדה. מפריע לו אור ורעש.
Aconite – אקוניט גם היא תרופה לחום שעולה במהירות אך ברור לנו שהסיבה לחום היא חשיפה לאויר קר. במידה והחום לא מתחיל לרדת לאחר 24 שעות כדאי להתיעץ עם רופא ולמצוא את הסיבה שגרמה לחום לעלות.
אני שוב חוזרת להמלצה הראשונית והבסיסית והיא להיות בקשר עם הומאופת ולהתאים לו רמדי הומאופתית המתאימה לו באופן אינדיבידואלית. רמדי כזאת תעזור לילד בכל מצבי החיים וגם בעת מחלת חום.
אני מאחלת להורים ולילדים חורף נעים וחמים.
__________________________________________
עירית פרידמן-הומאופתית. חברה באגודה להומאופתיה קלאסית.
מטפלת בקליניקה בקרית-טבעון ובגבעתיים
אתר-www.homeopatya.com


נושאים קשורים:עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved